Ludzi, których spotkałam
„Ludzie, których spotkałam” to tytuł wystawy fotografii Doroty Chylińskiej. Jej otwarcie w ramach projektu „Promenada Kreatywnych” na grudziądzkich Plantach zaplanowano 28 października 2016 r. o godz. 17.00.
Urząd Miejski w Grudziądzu aktywnie promuje utalentowanych grudziądzkich artystów i twórców, wspierając pasje mieszkańców w dziedzinie fotografii. Projekt wpisał się doskonale w społeczną markę miasta - #gru.
Autorka na temat wystawy swoich prac powiedziała:
„Uwielbiam podziwiać świat z różnych perspektyw – z okien samolotu, z wysokiej góry, z okna klimatycznej kawiarenki w wąskiej uliczce, podczas biegu, trekkingu, spaceru czy nurkowania,
w słońcu, w deszczu, w śnieżycy i w mrozie, podróżując samochodem, rowerem czy pieszo, brodząc w błocie, w śniegu, w piachu….
I zawsze jest ciekawie.
Podczas wszystkich podróży… i krótkich i długich, dalekich i bliskich, łatwych i trudnych spotykam ludzi.
Ludzi pięknych i barwnych, zjawiskowych, ciekawych, innych, a zarazem takich samych jak my. Oni tylko trochę inaczej się ubierają, malują i czeszą włosy, ale czują i kochają tak samo.
Zapraszam na spotkanie z ludźmi, których drogi przecięły się z moimi”.
Dotychczas w ramach projektu „Promenada Kreatywnych” zrealizowano następujące wystawy”:
- Fotografie ze zbiorów Muzeum im. dr. Wł. Łęgi „Grudziądz stolicą polskiej kawalerii. Zjazdy Kawalerzystów II RP w latach 1989 – 2008”. (czerwiec Rok 2009),
- Teresa Mazurkiewicz „Spojrzenia” (październik 2010 r.) Prace są owocem kilku wypraw trekkingowych do Azji. Powstawały w Ladakhu, pod Annapurną, w Syczuańskim Tybecie i na Borneo,
- Joanna Zasada „ONIryczne spotkania” (lipiec 2011 r.) fotografie przedstawiające kobiety.