Koncertowe lato w Grudziądzu!

Koncertowe lato w Grudziądzu zapowiada się naprawdę gorąco!!! Na miejskich imprezach plenerowych wystąpią m. in.: Edyta Górniak, Beata Kozidrak z zespołem BAJM, Afromental, Future Folk, FEEL  

Największym wydarzeniem 2018 roku w Grudziądzu będzie spektakularny pokaz lotniczy AIR SHOW GRUDZIĄDZ!

Poniżej prezentujemy harmonogram najważniejszych wydarzeń zaplanowanych w sezonie letnim 2018 r.:

 

25-27 maja 2018 r., Rynek w Grudziądzu

Ekologiczny Festyn rodzinny - Majówka na trawie

Sezon rozpoczynamy w maju. Majówka na trawie zaplanowana jest na weekend 25-27 maja br. Po raz kolejny Rynek naszego miasta za sprawą naturalnej trawy zamieni się w zielona wyspę. Majówka na trawie jest jedną z najbardziej lubianych i wyczekiwanych imprez przez mieszkańców. W tym roku czeka nas już V edycja. Imprezie towarzyszy jarmark żywności ekologicznej, a sama impreza promuje zdrowy styl życia.

Wstępny program Majówki na trawie:

25 maja – koncert grupy FUTURE FOLK

Future Folk prezentuje nowoczesną wizję muzyki spod samych Tatr. Podhalańska grupa  w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin (rdzenni zakopiańczycy) i Matt Kowalsky między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki, ostrej, ale tanecznej i wpadającej w ucho. W 2013 roku wystąpili w V edycji programu Must Be The Music. Tylko Muzyka! gdzie dotarli do półfinału.

26 maja - Śniadanie, Warsztaty ekologiczne, Animacje i Kino plenerowe (2 seanse)

27 maja -  Program artystyczny, happening z okazji Dnia Dziecka.

 

9 czerwca 2018 r., Błonia Nadwiślańskie

Koncert z okazji Święta Województwa, Błonia Nadwiślańskie

Obchody Święta Województwa upłyną pod znakiem świetnej muzyki i Astro Festiwalu. Astro Festiwal to impreza plenerowa organizowana w formie rodzinnego pikniku. Impreza gromadzi miłośników astronomii oraz tysiące widzów, którzy będą mieli możliwość spojrzeć w niebo przez teleskop, posłuchać opowieści o wszechświecie, obejrzeć kosmiczne show multimedialne i wygrać cenne nagrody w astronomicznych konkursach. W programie przewidujemy m.in. gry i zabawy dla dzieci, widowiskowe eksperymenty naukowe czy wirtualną wyprawę na Marsa. Nie zabraknie też atrakcji muzycznych, m.in. w wykonaniu grudziądzkiej formacji Voices of the Cosmos. Gwiazdą wieczoru będzie zespół FEEL!
Na wydarzenie zapraszamy w imieniu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  

Gwiazda koncertu – grupa FEEL.

 

Zespołu Feel nie trzeba specjalnie przedstawiać. Graja już 10 lat. Zespół założony został w maju 2005 roku przez Piotra Kupichę. Grupa w swoim dorobku ma wiele nagród (Telekamery, Superjedynki, Bursztynowy Słowik, Słowik Publiczności) i hitów jak np. „Jak anioła głos”, „A gdy jest już ciemno” czy "Swoje szczęście znam". Feel jest w czołówce najbardziej lubianych zespołów pop-rockowych w Polsce.

 

16 czerwca 2018 r., Błonia Nadwiślańskie

Przebojowe Lato ZET - Dni Grudziądza, Błonia Nadwiślańskie

Urząd Miejski w Grudziądzu i Centrum Kultury Teatr organizują wspólnie z Radiem Zet koncert w ramach wakacyjnej trasy znanej stacji radiowej pn. Przebojowe Lato ZET. Podczas koncertu w Grudziądzu wystąpi jedna z największych muzycznych gwiazd - Edyta Górniak  oraz doskonale znana grupa Afromental. Koncert Przebojowe Lato ZET połączony będzie z kampanią promującą Grudziądz na antenie Radio Zet. Koncert będzie zapowiadany w specjalnie przygotowanych spotach i relacjonowany na antenie Radio Zet. Z Grudziądza na żywo prezenterzy Radio Zet poprowadzą Listę Przebojów, będą także wywiady z artystami
i krótkie ciekawostki z miasta.  

AFROMENTAL

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Grupę, jakiej jeszcze w Polsce nie było! Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore’u. Afromental tworzą

Łozo (Wojciech Łozowski - wokal), Tomson (Tomasz Lach – wokal), Śniady (Bartosz Śniadecki - instr. klawiszowe), Baron (Aleksander Milwiw-Baron – gitara), Lajan (Wojciech Witczak – bas), Torres (Tomasz Torres - perkusja), Dziamas (Grzegorz Dziamka - instr. perkusyjne). 

EDYTA GÓRNIAK

Edyta Górniak do Grudziądza przyjedzie po raz pierwszy. Będzie to także pierwszy koncert gwiazdy w 2018 r., który otworzy jej letnią trasę! Artystka wyróżnia się nadzwyczajnym głosem. Nazywana diwą polskiej sceny muzycznej. Talent połączony z urodą od samego początku gwarantował jej wielki sukces. Dziś to jedna z największych gwiazd w historii polskiej sceny muzycznej!  

 

 

Edyta Górniak rozpoczynała wokalną karierę w teatrze, dokładnie w popularnym w latach 90. musicalu „Metro”. W 1994 roku Edyta Górniak reprezentowała Polskę na 39. Festiwalu Piosenki Eurowizji, który odbył się w Dublinie. Piosenkarka zachwyciła wszystkich piosenką "To nie ja", dzięki której zajęła drugą lokatę (najwyższą w historii polskich występów na Eurowizji). Rok później do sprzedaży trafił pierwszy album studyjny Edyty Górniak - "Dotyk". Płyta uzyskała status multiplatynowej i sprzedała się prawie w milionowym nakładzie! Dziś jej teledyski łącznie mają ponad 60 mln wyświetleń na You Tube.

Pierwszy międzynarodowy anglojęzyczny album Edyty Górniak ukazał się
w listopadzie 1997 roku. Album został zatytułowany po prostu „Edyta Górniak”. Podczas jego nagrywania Edyta współpracowała z kompozytorami, muzykami i producentami odpowiedzialnymi za sukcesy największych gwiazd, jak np. z Hugh Burnsem (gitarzystą George’a Michaela) czy Christopherem Neilem – producentem Céline Dion. Płyta ta największe triumfy wiodła m.in. w Skandynawii, Portugalii, a także w krajach azjatyckich. W Portugalii uzyskała status Srebrnej Płyty, w Norwegii po niespełna dwóch miesiącach sprzedaży status Złotej Płyty, a w Polsce stała się Platynową Płytą już po miesiącu sprzedaży.

W grudniu 1997 roku ukazał się singiel z piosenką „Hope for Us”, którą Edyta zaśpiewała w duecie ze światowej sławy tenorem José Carrerasem.

Edyta Górniak wydała dotąd osiem albumów studyjnych, ostatni, "My", pochodzi z 2012 roku. Później było jeszcze kilka singli, "Your High", "Glow On", "Oczyszczenie" i "Grateful". 

Przez wszystkie lata swojej artystycznej pracy Edyta Górniak dowiodła, że jest perfekcjonistką w każdym calu. Płyty nagrywa rzadko, dbając o każdy szczegół daje wyraz ogromnego szacunku wobec swojej publiczności obdarowując ją muzyką i tekstami najwyższej klasy!

 

9 września 2018 r. , Błonia Nadwiślańskie,

GRUDZIĄDZ AIR SHOW - pokazy lotnicze i koncert BEATY KOZIDRAK i grupy BAJM

Z uwagi na wspaniałe tradycje lotnictwa wojskowego w Grudziądzu oraz zbliżające się obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę planujemy organizację  pokazów lotniczych Grudziądz Air Show. Podniebne ewolucje odbędą się na tle jednej z piękniejszych nadwiślańskich panoram z kompleksem gotyckich spichlerzy. 

Za kolebkę polskiego lotnictwa wojskowego powszechnie uważa się Dęblin. Natomiast to Grudziądz szczyci się ponad stuletnią historią lotnictwa wojskowego. 

To właśnie tutaj rodziły się największe legendy polskiego lotnictwa. W 1921 r. w Grudziądzu utworzono Wyższą Szkołę Pilotów, którą przekształcono w Oficerską Szkołę Lotniczą. Szkoła ta stała się kuźnią młodych kadr lotnictwa polskiego i zalążkiem jakże słynnej Szkoły Orląt z Dęblina. Już w latach 30-tych XX wieku w Grudziądzu odbywały się przygotowania do najbardziej prestiżowych zawodów lotniczych w Europie. Do chwili wybuchu wojny grudziądzka szkoła wyszkoliła ponad 980 pilotów i obserwatorów. W słynnej bitwie o Anglię podczas II wojny światowej, na 147 polskich pilotów większość stanowili wychowankowie grudziądzkich szkół: Wyższej Szkoły Pilotów, Oficerskiej Szkoły Lotniczej oraz Lotniczej Szkoły Strzelania i Bombardowania.

Wydarzeniem Grudziądz Air Show chcemy przywrócić pamięć o wspaniałych tradycjach lotniczych i uczcić lotników, którzy w podniebnych bitwach walczyli o odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Widowiskowe pokazy lotnicze odbędą się  9 września 2018 r. na Błoniach Nadwiślańskich. Z uwagi na miejsce i charakter imprezy będzie to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń, które odbędą się w Polsce w 2018 r. w związku z obchodami 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Widowiskowy event lotniczy będzie okazją do promocji grudziądzkich spichlerzy, które niedawno zostały wpisane na Listę Pomników Historii Prezydenta Rzeczypospolitej. Monumentalne  średniowieczne wieżowce stanowić będą unikalną scenografię dla Air Show Grudziądz.

Spodziewamy się, że w imprezie weźmie udział  kilkadziesiąt tysięcy turystów z całej Polski i z zagranicy. Wstęp na wszystkie pokazy lotnicze i imprezy towarzyszące będzie bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Grudziądzu i Aeroklub Nadwiślański.

Pokazom lotniczym będzie towarzyszyć program artystyczny. Muzyczną gwiazdą Grudziądz Air Show będzie BEATA KOZIDRAK i legendarna grupa BAJM. 

 

BAJM

Jeden z najlepszych polskich zespołów pop-rockowych założony w Lublinie w 1978 r. przez Beatę Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. Nazwa grupy powstała od pierwszych liter imion założycieli. Drogę do kariery otworzyła zespołowi nagroda w koncercie debiutów Festiwalu w Opolu w 1978 r. Bajm zajął tam drugie miejsce za piosenkę „Piechotą do lata”. Zespół wydał 14 płyt. Każda z nich okryła się złotem bądź platyną. Teksty do wszystkich piosenek napisała Beata Kozidrak. Pierwszy album grupy zatytułowany BAJM przyniósł przeboje cieszące się wielką popularnością do dziś: „Józek nie daruję Ci tej nocy”, „Nie ma wody na pustyni”, „Co mi Panie dasz”. 

BAJM ma na koncie 3 mln sprzedanych płyt. Zdobył kilkadziesiąt nagród i wyróżnień.
Zespół do tej pory dał ponad 5.000 koncertów. Wśród największych przebojów grupy wymienia się piosenki: „Płynie w nas gorąca krew”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Jezioro szczęścia”, „Nagie skały”, „Biała armia”, „Ta sama chwila”, „Modlitwa o złoty deszcz”, „Myśli i słowa”, „Noc po ciężkim dniu”, „Wiosna w Paryżu”.

Od 19 lat BAJM gra w składzie: Beata Kozidrak – wokal, Piotr Bielecki – gitara, Krzysztof Nieścior – perkusja, Adam Drath – gitara, Artur Daniewski – gitara basowa.
W 2000 r. do zespołu dołączyła Maria Dobrzańska, która gra na instrumentach klawiszowych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

X