Polskie Linie Lotnicze w światowej czołówce!

Polskie Linie Lotnicze LOT osiągnęły znaczący triumf, plasując się wysoko w prestiżowym rankingu światowych linii lotniczych. Ranking, przygotowany przez AirHelp, opierał się na stopniu zadowolenia klientów. Dzięki wysokiej ocenie pasażerów LOT zdołał wyprzedzić renomowane linie lotnicze, w tym niemiecką Lufthansę oraz holenderskie KLM.  Sukces ten świadczy o rosnącej pozycji polskiego przewoźnika na międzynarodowej arenie lotniczej. Wyróżnienie w takim zestawieniu jest dowodem na to, że LOT skutecznie konkurować może z globalnymi gigantami branży.

Polski LOT wśród najlepszych na świecie

W ostatnim zestawieniu AirHelp Score 2023, Polskie Linie Lotnicze LOT zostały wyróżnione jako trzecia najlepsza linia lotnicza na świecie. Ocena ta uwzględniała poziom zadowolenia klientów z jakości usług na pokładzie oraz bogactwo oferty linii. Istotnym elementem, który przyczynił się do wysokiej pozycji LOT, była również efektywność w rozpatrywaniu roszczeń związanych z opóźnieniami i anulowanymi lotami – problemem, z którym boryka się wiele innych przewoźników.

Polski przewoźnik wyprzedził w rankingu wiele renomowanych firm, co jest powodem do narodowej dumy. Na wyższych pozycjach znalazły się tylko Qatar Airways, które od dawna cieszą się uznaniem w branży, oraz niemiecki Eurowings, pokazując, że niskobudżetowe linie mogą świadczyć usługi wysokiej jakości, nie rezygnując z przystępnych cen.

Polski przewoźnik lotniczy doceniany przez pasażerów

W rankingu linii lotniczych Polskie Linie Lotnicze LOT uzyskały całkowitą ocenę na poziomie 8.11. Tymczasem Eurowings wyprzedził polskiego przewoźnika, osiągając wynik 8.27, a liderem został Qatar Airways z oceną 8.38. Składowe oceny uwzględniały różne aspekty, takie jak punktualność, zadowolenie klientów oraz efektywność w rozpatrywaniu skarg i reklamacji. W tych kategoriach LOT uzyskał odpowiednio 8.3, 8.1 i 7.9.

W dalszej części zestawienia, na czwartej pozycji uplasowały się linie Etihad Airways. Zaraz za nimi znalazły się All Nippon Airways oraz Austrian Airlines. Interesującym faktem jest brak w pierwszej dziesiątce rankingowych miejsc dla niektórych znanych przewoźników. Przykładowo, Lufthansa znalazła się na 57. miejscu, co może wydawać się zaskakujące dla wielu. Air France osiągnęło nieco lepszy wynik, zajmując 25. pozycję. Natomiast KLM, holenderski przewoźnik, zajął dość wysoką, 15. pozycję w rankingu.

Znamy też najlepsze lotnisko w Polsce!

W najnowszym zestawieniu AirHelp Score 2023 znalazły się również informacje dotyczące najlepszych lotnisk na świecie. W rankingu uwzględniono podział na różne regiony oraz poszczególne państwa. Zgodnie z opublikowanymi danymi, to właśnie Muscat International Airport w Omanie został uznany za najlepsze lotnisko globu. Tuż za nim uplasował się brazylijski Recife/Guararapes-Gilberto Freyre International Airport, a brązowy medal przypadł Cape Town International Airport w Południowej Afryce.

Jeśli chodzi o polskie porty lotnicze, to czołowe miejsce w kraju zdobył gdański port lotniczy im. Lecha Wałęsy. Ten sukces pozwolił mu zająć 28. pozycję w światowym rankingu. Na drugiej pozycji w Polsce uplasowały się ex aequo lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz lotnisko Kraków-Balice im. Jana Pawła II, które otrzymały taką samą ocenę ogólną.

Dodaj komentarz